Meestemoe gigant Giorgio Armani jaoks on T-särk moealfabeedi A ja O ning teksapüksid esindavad moemaailmas demokraatiat. Ning hoolimata sellest, et teksad olid algselt mõeldud meestele tööriieteks ja T-särk oli alussärk, on just nendest riideesemetest kujunenud kõige kantavamad riided.

Teksapüksid on läbi teinud suuri stiilimuutusi ja meesteriiete osakonnas ringi kõndides leiab neid peaaegu igas värvitoonis, paljude erinevate lõigete ja stiilidega. Tänavapildiski võib väga suuri variatsioone näha. Nooremad kannavad kitsamaid pükse koos dressipluusiga, tööl käivad mehed mugavamaid ja lihtsama lõikega pükse koos triiksärgiga.

Teksapüksid on meestemoes kõige lihtsam valik, kuna neid annab kombineerida peaaegu kõigega. Mugavaim ja levinuim lahendus on kanda nende juurde T-särki, mis riietele trükkimise levikuga muutus alussärgist kiiresti pealissärgiks. Kui mehel on kapis paar paari korralikke teksaseid ja ilusad T-särgid, saab ta lihtsalt ja kiirelt oma riietust pidevalt muuta.

Meestemoe juures tasub tähele panna ka seda, et viimastel aastatel on muutunud väga populaarseks oma välimusele natuke formaalsemat ilmingut anda teksade juurde pintsakut ja lipsu kandes. Selline lahendus ei sobi küll just igale poole, aga on leidnud oma tee kontoritesse ja ka teatrisse (kus varem oli sobilik käia ainult ülikonnas).

Härra Armani on öelnud ka, et erinevus stiili ja moe vahel on kvaliteet. Kvaliteedile tasub alati rõhku panna. Mees võib oma stiilile truuks jääda, aga kui tema riided kaotavad kiiresti värvi ja õmblused järgi annavad, mõjub see üsna negatiivselt. Head, kvaliteetsed ja vastupidavad riided tõstavad enesekindlust ja seeläbi tekib võime kõike paremini teha. Mees, kes on enesekindel ja saavutab pidevalt endale seatud eesmärke, jääb meelde. Sest eesmärk ei ole mitte eelkõige erinemine, vaid just meelde jäämine.

Härra Armanil on paljuski õigus. Eriti selles, mis puutub meestemoodi. Riided küll ei tee meest, aga kvaliteetsed ja korralikud rõivad, olgu selleks siis kasvõi teksad ja T-särk, peaks kuuluma iga meesterahva riidekappi.

Moodsad meesteriided leiad MotleyDenim e-poest