Reisimisega kaasneb paratamatult ka stress. Stressi täielik vältimine on ilmselt võimatu, küll aga on võimalik selle minimeerimine tõhusa planeerimise kaudu. Reisi planeerides võiks mõelda ka rendiauto valimisele, kuna sobilik auto muudab kahtlemata teie reisi lihtsamaks ja mõnusamaks. Tehes veidi eeltööd ja kaaludes oma vajadusi, peaks olema võimalik lihtsasti kindlaks teha, milline rendiauto just teile kõige paremini sobib.

Mõelge, millised rendiauto omadused on teile olulised

Mitmete rendiautode pakkujate valikus on olemas erinevad kategooriad. Kategooriate arv on viimaste kümnendite jooksul jõudsalt kasvanud. Lihtsate „suur vs väike“ valikute aeg on möödas – tänapäeval pakutakse teile kõike minidest kuni luksuslike maasturiteni.

Millised on teie vajadused? Luksusauto võib küll mõnusa vaheldusena tunduda, ent kui te ei plaani eriti palju aega autos veeta, siis on see tarbetu kulutus. Lahtised autod võivad olla küll ahvatlevad, kuid halva ilma korral või juhul, kui teil on palju asju, pole see just kõige praktilisem valik. Perega reisides tuleks arvestada, et kõigil oleks piisavalt ruumi ja asjad mahuksid kenasti ära.

Suurem pole alati parem

Suured autod tarbivad rohkem kütust. Samuti on nendega manööverdamine keerulisem, kui väiksemate sõidukitega, seda eriti linnades, kus on kitsad tänavad ja parkimiskohtade puudus. Kõige populaarsemad rendiautod kipuvadki olema keskmise suurusega sõidukid, mis tarbivad mõistlikult kütust ja mahutavad samas piisavalt palju asju.

Võib juhtuda, et väiksema sõiduki broneerimisel antakse teile tegelikkuses hoopis keskmise suurusega auto ja seda ilma mingite lisatasudeta. Enamikul rendiautofirmadel on tavaliselt olemas vaid mõned väikesed autod, mistõttu paljudele klientidele pakutakse sama raha eest suuremat autot. Suurema sõiduvahendi saamine pole loomulikult garanteeritud ning te võite saada ka just täpselt sellise auto, nagu broneeringus kirjas.

Olge rendiauto suhtes paindlik

Lõppkokkuvõttes sõltub teie valik suuresti ka sellest, millised rendiautod teie saabumisel parajasti vabad on. Enamasti peaksite saama vähemalt enda soovitud suurusekategooria, kuid teil ei pruugi olla võimalust valida erinevate automarkide vahel. Kui te eelistate kindlat marki, siis helistage eelnevalt erinevatesse rendifirmadesse ja uurige, milliseid sõidukeid nad pakuvad.

Auto rentimisel on olulised hoolikas planeerimine ja võimalikult suur paindlikkus auto kätte saamisel. Seda meeles pidades sujub teie rendikogemus tõenäoliselt ladusalt ning te saate muretult teele asuda.